Başarılı bir saç ekimi operasyonu nasıl olmalıdır?

Saç ekiminde başarı için uzman doktorun tecrübesi çok önemlidir. Bu noktada greftlerin ekileceği kanalların açılması büyük önem arz eder. Kanallar greftlerin kalınlığına ve uzunluğuna göre, saç ekiminden önceki çıkış açısı ve yönüyle açılmalıdır. Aynı zamanda alın ön çizgisinin doğal bir görünümle planlanması oldukça önemlidir. Kötü planlanmış bir ön çizgi, kişiyi mutsuz edebilir.

Saç ekiminden önce nelere dikkat edilmeli?

Kişi alkol kullanıyorsa operasyondan 3 gün önce alkol tüketimini kesmeli, bunun yanında kanı sulandıran asprin ve benzeri ilaçlar birkaç gün öncesinden bırakılmış olmalıdır. Kişi operasyon sabahı güzel bir kahvaltı yapmalı ve üzerine gömlek, yelek gibi önden düğmeli veya baştan kolayca çıkarılabilen giysiler tercih etmelidir.

Saç Ekimi Hakkında Sık Sorulan Sorular ve CevaplarıSaç ekimi ne kadar sürer?

Saç ekimi operasyonu kişinin saç kaybına ve doğal bir görünüm elde etmek için ihtiyaç duyulan greft, yani saç kökü, miktarına bağlı olarak 5-8 saat arasında değişmektedir.

Saç ekiminden sonra nelere dikkat etmeli?

Saç ekiminden sonra işlemin başarısı için uzman doktorun dediklerine büyük bir titizlikle uyulmalıdır. Saç ekiminden sonra bakım prosedürü kişiye mutlaka verilecektir.

Saç ekiminden sonra ne zaman spor veya egzersiz yapabilirim?

Saç ekimi operasyonundan sonra özellikle ilk hafta her türlü egzersiz ve spor yasaktır. İlk haftadan sonra yürüyüş ve hafif tempolu olmak şartıyla koşuya başlanabilir. Özellikle erkekler için ilk 1 ay futboldan uzak durulması tavsiye edilir. İlk aydan sonra topa kafa ile vurmamak şartıyla futbol oynanabilir. Kişi normal spor ve egzersiz programına devam edebilir.

Ekilen saçlar ne zaman çıkmaya başlar?

Ekilen saç kökleri 3. aydan itibaren yavaş yavaş çıkmaya başlar. Köklerin tamamının çıkması ise genel olarak 1 seneyi bulmaktadır. Saç ekiminde nihai sonuç ilk 1 senenin sonunda belli olur.

Saç ekiminde en fazla kaç seans yapılabilir?

Bu tamamen kişinin iki kulak arasındaki donör bölge adı verilen ense bölgesinde bulunan saçların yoğunluğuna bağlıdır. Saçlar istenen yoğunluktaysa saç ekimi uzmanının uygun görmesi durumunda ikinci ve üçüncü seanslar da yapılabilir.

Fiyatlar ve yöntemler hakkında detaylı bilgi almak için şimdi bizi arayın!
Saç Ekimi Bilgi Hattı 0 545 892 82 82