Sakal ve bıyık bölgesinde, saçta olduğu gibi dökülen kıl köklerinin yerine yenisini çıkmak mümkün değildir. Çeşitli sistematik rahatsızlıklara bağlı bölgesel seyrelmeler, kazalar, yanıklar, yara, ameliyat izleri gibi çeşitli nedenlerden dolayı sakal veya bıyık kaybının yaşandığı bölgelere FUE yöntemi ile sakal, bıyık ekimi yapılarak doğal ve kalıcı bir görünüm elde etmek mümkündür.

Sakal Kaybının Başlıca Sebepleri

Erkeklerde sakalın yoğunluğu ve kıl köklerinin kalitesi tamamen kişinin genetik yapısıyla alakalıdır. Ergenlik dönemindeki ilk 2-3 yıl boyunca sakal kökleri kalınlaşarak kıl halini alırlar ve kişinin testesteron seviyesinde önemli bir değişiklik olmadığı müddetçe sakallar mevcut görünümlerini korurlar. Özellikle köselik, dağınık veya seyrek sakal gibi durumlar erkeklik hormonu seviyesindeki dengesizlikler yüzünden meydana gelir.

Sakal ekimi her yaştaki kişiye başarıyla uygulanabilir fakat özellikle gençlerin hormonların bazal seviyeye ulaştığı 20-22 yaşlarından sonra yaptırması özellikle tavsiye edilir.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Sakal ekimi, saç ekimi ile benzer bir işlemdir. FUE yöntemi ile kişinin ense bölgesinden alınan greft adı verilen saç kökleri, sakal kaybının yaşandığı bölgede lateral slit tekniği ile açılan kanallara pensetler yardımıyla tek tek yerleştirilir. İşlemden önce bölgeye lokal anestezi yapıldığı için kişi operasyon sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez.

Manavgat Sakal ve Bıyık EkimiSakal ekiminde operasyon süresi sakal kaybının boyutuna bağlı olarak 4 ile 6 saat arasında değişmektedir. Yarım köselik veya seyrek sakal gibi durumlarda 1500-2500 greft ile anlamlı değişiklikler sağlamak mümkündür.

Sakal ekiminden sonra greftlerin alındığı ense bölgesinde ve işlem yapılan yüz bölgesinde hiçbir yara ve operasyon izi kalmaz. Operasyondan sonra oluşan küçük kırmızı kızarıklıklar ve kabuklanmalar ilk 1-2 haftadan sonra tamamen kaybolur.

Ekilen greftler 4. aydan itibaren yavaş yavaş çıkmaya başlar. Sekizinci aydan sonra greftlerin büyük bir kısmı çıkmış olur. Tamamının çıkması ve sakal bölgesinin doğal bir görünüm kazanması 1 seneyi bulur. Sakal ekiminde sonuçlar kesin ve kalıcıdır.

Fiyatlar ve yöntemler hakkında detaylı bilgi almak için şimdi bizi arayın!
Saç Ekimi Bilgi Hattı0 545 892 82 82