Gözler hem erkekler hem de kadınlar için yüzün en dikkat çeken karakteristik bölgesidir. Kaşlar ise gözleri çevreleyen ve yüzün ifadesini ortaya çıkaran, estetik olarak, oldukça önemli bir bölgedir.

Kaşlar hormon seviyesindeki çeşitli dengesizlikler, özellikle tiroit gibi sistematik hastalıklar, kazalar, yanıklar, enfeksiyonlar, psikolojik bir takım rahatsızlıklar ve genetik faktörlere bağlı olarak zaman içinde dökülebilir veya bölgesel kayıplar yaşanabilir. Bütün bunların dışında modaya bağlı olarak özellikle kadınlar kaşlarını kalınlaştırmak isteyebilir.

Daha güzel ve estetik görünmek isteyen erkek, kadın, her kişi, her yaşta kaş ekimi yaptırabilir. Kaş ekimi oldukça kısa süren ve sonuçları kesin ve doğal olan bir tedavi yöntemidir.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

FUE yöntemi ile kaş ekimi, saç ekimi ile benzer bir işlemdir. Kişinin genetik itibariyle saçlarının neredeyse hiç dökülmediği ense bölgesinden alınan saç kökleri, yani greftler, kaş kaybının yaşandığı bölgede açılan kanallara, ince uçlu pensetler yardımıyla tek tek yerleştirilir.

Manavgat Kaş EkimiGreftlerin alındığı ense bölgesine ve işlem yapılan bölgeye lokal anestezi uygulandığı için kişi işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Operasyon süresi, kaş kaybına ve doğal bir görünüm elde etmek için ihtiyaç duyulan greft miktarına bağlı olarak 1-2 saat arasında değişmektedir.

Kaş ekiminden sonra işlem yapılan bölgede hiçbir yara veya operasyon izi kalmaz. İşlemden dolayı oluşan küçük kırmızı kızarıklıklar ve hafif kabuklanmalar ilk birkaç haftadan sonra tamamen ortadan kaybolur.

Ekilen greftlerin çıkması ve kaşların gerçek şeklini alması 8. aydan sonra mümkündür. Genellikle ikinci bir seansa ihtiyaç duyulmaz fakat gerekirse 8. aydan sonra kaşların gelişimi değerlendirilir ve yeni bir seans için planlama yapılır. Ekilen greftler başlarda saç kılı özelliği taşıyacağı için kaş kıllarına oranla daha hızlı uzarlar. Fakat ilk 1 seneden sonra kaş bölgesindeki gelişim ritmine uyum sağlarlar ve doğal olarak gelişmeye devam ederler.

Fiyatlar ve yöntemler hakkında detaylı bilgi almak için şimdi bizi arayın!
Saç Ekimi Bilgi Hattı0 545 892 82 82