Saç ekiminde FUE, metodun orijinal adı olan “Follicular Unite Extraction” teriminin kısaltmasıdır. Bu yöntemde saç kökleri FUT yönteminde olduğu gibi ameliyatla değil, cerrahi mikro motorlar yardımıyla tek tek alınır.

Bu noktada FUE saç ekiminin en önemli avantajı, işlem yapılan bölgede herhangi bir yara veya operasyon izinin kalmamasıdır. Ekilecek saç kökleri alındıktan sonra devam eden işlem FUE ve FUT yöntemlerinde aynıdır.

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

İlk olarak rahat bir işlem yapılması açısından saçlar makinayla traş edilir. Daha sonra greftlerin alınacağı “donör bölge” olarak adlandırılan ense bölgesine lokal anestezi işlemi uygulanır. Ekilecek saç kökleri (greftler) mikro motorlar veya 0.7 – 0.8m’lik özel punchlar yardımıyla tek tek alınır. Alınan greftler ekim işleminden önce özel bir solisyonun içinde bekletilir.

Manavgat Saç EkimiGreftlerin alınmasından sonra saç köklerinin ekileceği bölgede, köklerin kalınlığına ve uzunluğuna bağlı olarak kanallar açılır. Bu işlem saç ekiminde doğal bir görünümün elde edilmesi açısından oldukça önemlidir.

Kanalların açılmasından sonra ekim işlemine geçilir. Daha önce özel bir solisyon içinde bekletilen greftler pensetler yardımıyla tek tek açılan kanallara yerleştirilir. İşlemden önce lokal anestezi yapıldığı için kişi operasyon süresince herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Operasyon ekilen greft sayısına bağlı olarak 6-9 saat arasında değişmektedir.

FUE saç ekiminden sonra ekilen saç kökleri 3. aydan itibaren yavaş yavaş çıkmaya başlar. Sekizinci ayın sonunda saçların önemli bir kısmı gelişimini tamamlamış olur. Tüm saçların çıkması ve saçın doğal bir görünüm kazanması ise ancak 12 aydan sonra mümkündür.

Ekilen saçlar dökülür mü?

FUE saç ekiminde greftler genetik olarak en az dökülen ense bölgesinden alındığı için asla dökülmezler. Özel bir bakıma veya prosedüre ihtiyaçları yoktur. İlk 1 seneden sonra saçlarınızı istediğiniz gibi boyatabilir, fön çektirebilir, kestirebilirsiniz.

Herkes saç ektirebilir mi?

18 yaşından büyük herkes saç ekimi yaptırabilir. Fakat öncesinde kişinin saç dökülmesi incelenmeli, genetik değilse, tedavi yöntemleri araştırılmalıdır. Saç dökülmesi her şeye rağmen durdurulamıyorsa saç ekimi kesin ve kalıcı bir tedavi yöntemidir.

Fiyatlar ve yöntemler hakkında detaylı bilgi almak için şimdi bizi arayın!
Saç Ekimi Bilgi Hattı0 545 892 82 82