Anasayfa

Manavgat Saç Ekimi

Genetik faktörler, yaşın ilerlemesiyle birlikte saç köklerinin zayıflaması, yetersiz, dengesiz beslenme, sigara, alkol kullanımı ve stres başta olmak üzere psikolojik bir takım rahatsızlıklara bağlı olarak saçlar zaman içinde zayıflayarak dökülmeye ve seyrekleşmeye başlar. Mezoterapi ve PRP gibi uygulamalar saçın dökülme hızını ve süresini geciktirmeye yardımcı olsa da, durdurmak için yeterli değildir. Bu noktada saç ekimi kesin ve kalıcı bir tedavi yöntemidir.

Her şeyin başı elbette sağlıktır. Bütün organlarının sağlıklı çalışması çok değerli olsa da, psikoloji ve özgüvenin yerinde olması da sağlık açısından oldukça önemlidir. Bu noktada saç ekimini bir estetik operasyon olarak görmek büyük yanılgıdır. Saç ekimi, kişiye kaybettiği özgüveni ve beraberinde getirdiği psikolojik bir takım rahatsızlıklar yüzünden uzaklaştığı sosyal hayatını geri kazandırmaktadır. Bu şüphesiz kişinin ruh sağlığını olumlu yönde etkilemekte, daha neşeli ve pozitif biri olmasını sağlamaktadır.

Saç Ekimi Fiyatları

Manavgat Saç Ekim FiyatlarıSaç ekimi hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için kafanızın çeşitli açılardan çekilmiş yeni fotoğraflarını bize iletişim sayfasından veya WhatsApp – 0 542 509 70 09 ile gönderebilir, saç ekim uzmanımızdan online konsültasyon ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Antalya’da yaşıyorsanız ücretsiz saç analizi için sizi Manavgat Özel Hisar Tıp Merkezimize bekliyoruz.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi işleminiz, alanında tecrübeli ve uzman ekibimiz tarafından, tam teşekküllü, %100 hijyenik ve steril ameliyathane ortamında, plastik cerrah denetiminde, en yeni teknolojik ekipmanlar kullanılarak yapılmaktadır. İşlem prosedürü:

1 Saç Analizi ve Lokal Anestezi

Saç ekim işlemine başlamadan önce saçınızın çeşitli açılardan fotoğrafları çekilir. Daha sonra rahat ve konforlu bir işlem için saçlarınız makine ile kesilir. Saç ekimi uzmanı tarafından ekimin planlaması yapılır. Hangi bölgeye, hangi miktarda greft ekileceği belirlenir ve lokal anestezi işlemine geçilir.

Lokal anestezi işlemi uygulanırken acı eşiğinize bağlı olarak bir miktar acı duyabilirsiniz. Birkaç dakika sürer. Sonra işlem sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissetmezsiniz.

2 Greftlerin Alınması

Saç ekimi nasıl yapılır?Greftler saçların genetik olarak en az döküldüğü, pek çok erkekte hiç dökülmediği, iki kulak arasındaki “donör bölge” adı verilen ense bölgesinden cerrahi mikro motorlar yardımıyla veya manuel punchlarla tek tek alınır. Alınan greftler daha sonra özel bir solisyon içinde bekletilir.

3 Kanal Açma İşlemi

Saç ekimi için ense bölgesinden yeterli sayıda greft alındıktan sonra kanal açma işlemine geçilir. Kanal açma, saç ekimi işlemindeki en önemli bölümdür çünkü başarıyı doğrudan etkiler. Bu bölümde lateral slit tekniği ile greftlerin kalınlığına, uzunluğuna ve saçların çıkış yönüne göre kanallar açılır. Saç ekiminin doğal görünmesi için kanalların doğru açılarla açılması oldukça önemlidir.

4 Greftlerin Ekilmesi

Daha önce özel bir solisyon içinde bekletilen greftleriniz açılan kanallara pensetler yardımıyla tek tek ekilir. Bu işlem greft sayısına bağlı olarak 4-6 saat arasında sürmektedir.

5 Taburcu Olma ve Bakım Prosedürü

Greftlerin ekilmesinden sonra işlem yapılan bölge özel losyonlarla temizlenir ve bandajlanır. Saç ekiminden sonraki bakım prosedürleri detaylı bir şekilde anlatılır. Bu noktada doktorumuzun öneri ve tavsiyelerine büyük titizlikle dikkat etmenizin saç ekiminizin başarısını doğrudan etkileyeceğini önemle hatırlatmak isteriz.

Saçlarım ne zaman çıkmaya başlar?

Ekilen saçlar 3 ay sonra yavaş yavaş çıkmaya başlar. Saçların çıkmasıyla birlikte kaşıntı veya sivilce oluşabilir. Beklenen bir durumdur. İlk 6 aydan sonra ekilen saçların yarısı çıkmış olur. Saç ekiminden sonra geçen 12 ay içerisinde sonucu net şekilde görebilirsiniz.

Herhangi bir operasyon veya yara izi kalacak mı?

Manavgat Saç Ekim FiyatlarıKesinlikle hayır! FUE yöntemi ile yapılan saç ekiminde hiçbir yara veya operasyon izi kalmaz. Sadece cilt yapınıza bağlı olarak hafif kızarıklıklar ve kabuklanmalar olabilir. Bunların hepsi geçicidir, endişe edilmemesi gerekir. Birkaç hafta ile 1 ay arasında tamamen kaybolur. Bu süre sizin cilt yapınıza ve fizyolojik özelliklerinize göre değişkenlik gösterebilir.

Operasyonda ağrı olur mu?

Sadece lokal anestezi işlemi sırasında acı eşiğinize bağlı olarak birkaç dakikalık hafif bir ağrı duyabilirsiniz. Lokal anesteziden sonra işlem sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissetmezsiniz. Operasyon süresince müzik dinleyebilir, televizyon izleyebilir, dilediğiniz zaman kısa molalar isteyebilirsiniz. FUE saç ekimi oldukça rahat ve konforlu geçen bir işlemdir.

Saçlarımı ne zaman yıkayabilirim?

Saç ekiminden sonraki ilk yıkama işleminiz 2. gün tarafımızdan yapılır. Burada işlemin nasıl yapıldığını öğrenmeniz önemlidir çünkü 10 gün boyunca yıkama işleminin size anlatıldığı şekilde, özel losyon ve kremlerle yapılması gerekir. Yıkamaların düzenli olarak yapılması iyileşme sürecini kısaltır.

İşime ne zaman dönebilirim?

Operasyondan sonra özellikle ilk ay başınızı olası temaslardan ve çarpmalardan korumanız önemlidir. Bu noktada dikkatli olduğunuz sürece işinize ve gündelik hayatınıza aynı gün dönebilirsiniz.

Manavgat saç ekimi, manavgat saç ekim merkezi sitemize belek saç ekimi, side saç ekimi yazarak da ulaşabilirsiniz. Sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

Fiyatlar ve yöntemler hakkında detaylı bilgi almak için şimdi bizi arayın!
Saç Ekimi Bilgi Hattı0 545 892 82 82